Vilniuje besimokantiems moksleiviams iš Ukrainos – visos dienos nemokamas maitinimas

Vilniaus ugdymo įstaigose daugėja nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikų: šiuo metu sostinėje mokosi jau beveik 1000 moksleivių, daugiau nei 200 vaikų priimti į darželius. Iki šiol mokyklose ir darželiuose ukrainiečiai gaudavo nemokamus pietus, o šiandien miesto Taryba sutarė siūlyti jiems ir nemokamus pusryčius bei pavakarius.

„Kad nuo karo siaubo pabėgusios šeimos ir jų vaikai kuo greičiau pasijustų saugūs ir pasirengę vėl kibti į darbus bei mokslus, reikalinga visapusiška pagalba. Tikimės, kad ši parama palengvins bent dalį pabėgėlių šeimų rūpesčių, sumažins būtinąsias išlaidas, kuriantis naujame mieste“, – sako vicemeras Tomas Gulbinas.

Jei pabėgėlių nuo karo Ukrainoje šeima gyvena Vilniuje ir vaikas pradėjo lankyti Vilniaus mokyklą, dėl nemokamo maitinimo reikia kreiptis į tos mokyklos administraciją. Prašymą padės užpildyti mokyklos atstovas.

Darželinukams ir priešmokyklinukams taip pat yra skiriamas nemokamas maitinimas. Mokesčio už vaiko maitinimą mokėti nereikia, jei šeima gauna socialinę pašalpą pagal Vilniaus miesto savivaldybės socialinės pašalpos skyrimo faktą vaikui Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS). Užsieniečiai, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų, turės pateikti leidimą gyventi Lietuvoje arba registraciją patvirtinantį dokumentą / pažymą.

Atsižvelgus į individualius šeimos poreikius, ukrainiečiams moksleiviams bus skiriama ir parama mokinio reikmėms 2022–2023 mokslo metams. Nuo šių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d. dėl paramos bus galima kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų skyrių.

Vilniuje įsikūrę ukrainiečių šeimų vaikai gali dalyvauti ir neformaliojo ugdymo veiklose – rinktis iš daugiau kaip 100 būrelių – sporto, teatro, šokių ir kt. Ukrainiečiai taip pat gali nemokamai naudotis viešuoju transportu, bibliotekų paslaugomis. Daugiau apie tai – ukraina.vilnius.lt