„Kultūros Naktyje“ – unikali socialinė akcija: dviračių paradas už laisvą Ukrainą

Šiemet „Kultūros nakties“ šūkis – „Šviesa visada laimi“. Tai priminimas, jog šių dienų įvykių tamsą gali išsklaidyti tik kultūros ir gėrio nešama šviesa. Būtent karinių konfliktų kontekste šiemet „Kultūros nakties“ metu vyks unikali socialinė akcija – „Dviračių paradas už laisvą Ukrainą x BANGERLAND“.

Renginio metu vyks įdomiausio dviračio konkursas, todėl birželio 17d. 18:00-21:00 renginio organizatoriai visus norinčius pirmiausia kvies į Užupio meno inkubatoriaus kiemą, kuriame vyks dviračių puošimo dirbtuvės su „Velo Magia“. O saulei besileidžiant (birželio 17d. 22:00 nuo Katedros varpinės) – į 16 km. dviračių paradą.

Šis renginys – tai dviračių žygis Vilniaus gatvėmis su BANGERLAND DJ muzika, siekiant palaikyti Ukrainos tautiečius Rusijos invazijos metu bei vieningai įveikti suplanuotą maršrutą.

BANGERLAND įkūrėjas Kristijonas Klimaitis komentuoja, kad visi renginio dalyviai yra kviečiami pasiimti Ukrainos ir Lietuvos vėliavas. „Praeitais metais dviračių žygis su policijos palyda susilaukė didžiulio palaikymo. Todėl manau, jog ir šiemet aktyvaus laisvalaikio mėgėjų laukia didelis, prasmingas ir labai gražus renginys“, – sako K. Klimaitis.

Parado trukmė maždaug 2 valandos, esant 12 km/h greičiui. Greitis nedidelis, todėl kviečiami įvairaus amžiaus grupių dalyviai: paaugliai (nuo 14 m., su tėvų palyda arba raštišku sutikimu), suaugusieji bei garbaus amžiaus žmonės.

Renginys yra visiškai nemokamas (tiek dalyvavimas dviračių puošimo dirbtuvėse, tiek dviračių parade). O neturintiems dviračio, jį bus galima nebrangiai išsinuomoti iš renginio partnerių. Daugiau apie renginio naujienas sekite „Facebook”: https://fb.me/e/6JBkAaOYn

Renginio organizatoriai: Bike Ride Vilnius, BANGERLAND ir Velo Magia.