Kaip galiu padėti Ukrainai?

Ukrainai galite padėti įvairiais būdais: finansiškai, daiktais, maistu, suteikdami apgyvendinimo vietą iš Ukrainos atvykstantiems žmonėms, savanoriaudami ir t. t. Žemiau rasite visą reikalingą informaciją.

PADĖKIME UKRAINAI - SURINKIME STIKLO LANGAMS

Ukraina jau galvoja ne tik apie pergalę prieš Rusiją, bet ir apie savo gyvenamųjų kvartalų atstatymą. Pradėti tenka nuo išdužusių langų sudėjimo ten, kur išliko patys namai. Daug kur vis dar žioji skylės arba nuo skersvėjo saugo kartonas. O langų stiklo tikrai trūksta.

Apžiūrėkime savo sandėliukus, sodybas, garažus – gal tebeturite nuo remontų likusių stiklo lakštų ar stiklo paketų. Jei remontuojatės, keičiate langus – tikrai jų dar turėsite.

Jei esate verslas – galbūt turite likusių langų nuo renovuotų namų. Jei gaminate stiklus – gal norite prisidėti pagelbstint Ukrainai.

Ko tiksliai reikia?

  • sveikų stiklo lakštų, ne mažesnių nei 1 kv. m (gali būti ir su rėmais) ;
  • stiklo paketų.

Labai svarbu, kad nevežtumėt bet ko – tik tai, ko prašome.

Jūsų prašome pasirūpinti jų saugiu atvežimu į surinkimo vietas Vilniuje, o mes juos nugabensime į Ukrainą, pirmiausia į Borodianką.

Kur pristatyti:

Stiklo lakštus priims visos Vilniuje esančios Stotelės DĖK‘UI (daugiau informacijos https://www.stoteledekui.lt/) – vežkite, jei turite nedidelį kiekį stiklo lakštų.

Didesni kiekiai į V. A. Graičiūno 36D (šalia didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Graičiūno 36C )

Darbo laikas:

I-V 7.30-16.00
Pertrauka 12.00 – 12.30
Poilsio dienos – šeštadienis ir sekmadienis

Maži kiekiai į kitas stoteles:

Liepkalnio g. 113B , Pilaitės pr. 50, Pramonės g. 209S, Pumpėnų g. 10,

Darbo laikas:

II ir IV  10.00 – 19.00
III ir V  8.00 – 17.00
VI  9.00 – 15.30
Pertrauka 12.00 – 12.30
Poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienis

Konsultuos (jei norite pasitikslinti, koks stiklas tinkamas ir kaip įpakavus jį atgabenti) Gžeslav Babkin + 370616 90789

NORIU SUTEIKTI UKRAINOS GYVENTOJAMS APGYVENDINIMO VIETĄ

Jeigu turite laisvą kambarį, namo dalį, laisvą butą, gyvenimui tinkamą sodo namelį ar kitas patalpas, užregistruokite „Stiprūs Kartu“ puslapyje ČIA. Atkreipiame dėmesį, kad registruotis reikėtų tik vienoje platformoje

Registruodamiesi informuokite, kokias apgyvendinimo sąlygas galite suteikti, kiek žmonių galite priimti. Galite kreiptis ir tuo atveju, jeigu jūsų siūloma vieta yra ne Vilniaus mieste.

NORIU SAVANORIAUTI

 „Gedimino legionas“ siūlo prisidėti prie pagalbos teikimo vaikų evakavimo misijose Ukrainoje? Pildykite savanorių anketą. Daugiau informacijos – el. paštu info@gediminolegionas.lt

Savanorius Vilniuje taip pat renka ir koordinuoja šios organizacijos:

NORIU PAGELBĖTI FINANSIŠKAI

Dėmesio!

Net ir tokiose situacijose gali atsirasti siekiančiųjų pasipelnyti. Nepasitikėkite neoficialiais puslapiais ir negirdėtomis organizacijomis, renkančiais paramą, nepervedinėkite pinigų, tikrinkite banko sąskaitas ir kitą informaciją oficialiuose organizacijų šaltiniuose!

KAIP GALIU KITAIP PADĖTI?

Galite padėti pavežant ukrainiečių pabėgėlius. Registruokitės „Stiprūs Kartu“ iniciatyvoje – https://stipruskartu.lt

Gyvūnų gerovės iniciatyva ieško žmonių, kurie galėtų suteikti laikiną globą ukrainiečių gyvūnams. Registracijos anketą rasite čia: https://bit.ly/PrieglobstisGyvunams

Išsamesnė informacija apie kraujo donorystės akcijas ir kraujo poreikį Ukrainai: www.kraujodonoryste.lt

NORIU GLOBOTI NUO KARO BĖGANTĮ NELYDIMĄ NEPILNAMETĮ

Norėdami tapti nuo karo bėgančio(-ios) nelydimo nepilnamečio(-ės) įstatyminiu atstovu
turite:
● susisiekti su artimiausiu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniu skyriumi

● pateikti prašymą, kuriame reikia nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamąją vietą, pageidaujamų globoti vaikų skaičių ir lytį, asmeninį patvirtinimą, kad nesergate itin sunkiomis ar mirtinomis ligomis

● pateikti kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 m. asmenų sutikimus Tarnybos teritorinis skyrius gavęs Jūsų dokumentus ir patikrinęs ar nėra teisės aktuose nustatytų kliūčių, perduos informaciją globos centrui.

Specialistai iš anksto suderinę laiką apsilankys Jūsų namuose, pakonsultuos ir suteiks visą reikiamą informaciją.

Tapus globėju, siekiant užtikrinti geriausius vaiko interesus, turėsite galimybę gauti globėjams skirtus mokymus, profesionalų palaikymą ir paramą.

Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos, be tėvų globos likusių, vaikų globėjais

NORĖČIAU ĮDARBINTI KARO ZONĄ PALIKUSĮ UKRAINIETĮ

Karo zoną palikę Ukrainos gyventojai visais atvejais atleidžiami nuo pareigos įgyti leidimą dirbti Lietuvoje ir / ar sprendimą darbo atitikties darbo rinkos poreikiams, todėl darbdaviai į Užimtumo tarnybą dėl leidimų dirbti ir / ar sprendimų dėl darbo atitikties išdavimo kreiptis neturės.

Darbo sutartį su užsieniečiu sudarę suteikti  darbdaviai, privalo pateikti nustatytos formos LDU pranešimą per SODROS informacinę sistemą EDAS. Nurodytas pranešimas apie užsieniečio įdarbinimą turi būti pateikiamas ne vėliau nei likus vienai darbo dienai iki užsieniečio įdarbinimo dienos.

NORIU TRANSPORTUOTI PARAMĄ

Susisiekimo ministerija organizuoja ir koordinuoja Lietuvos pagalbos Ukrainai logistiką. Tam, kad mūsų gyventojų surinkta humanitarinė pagalba kuo greičiau pasiektų nukentėjusius Ukrainos gyventojus, kviečiame visus susitelkti ir kooperuotis bendroje erdvėje: https://logistikaua.lt/

Visiems, turintiems galimybę ir norintiems padėti transportuoti paramą į Ukrainą, naujajame tinklalapyje tereikės:

pasirinkti laukelį „Suteikti pagalbą“, susikurti paskyrą/prisijungti ir paskelbti apie humanitarinės pagalbos vežimui paruoštas/galimas transporto priemones. Suteikus paslaugą, savo paskyroje taip pat galėsite skelbimą ištrinti.

Kilus klausimų dėl pagalbos Ukrainai logistikos, kviečiame kreiptis tel. (8 5) 239 3999, el. p. logistikaua@sumin.lt