Atvykstantiems iš Ukrainos

Vilnius palaiko Ukrainą ir yra pasirengęs pasiūlyti saugumą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Pabėgėlių registracijos centrai – A. Juozapavičiaus g. 33, Alytus.

Apgyvendinimo karštoji linija ir kelionės nuo Lenkijos pasienio klausimai „Stiprūs kartu“ 1827 arba +370 677 22222

Emocinė parama 1809, +37066465792 (I-V 18-21 val., VI-VII 12-15 val.), vaizdo konsultacijos ukrainiečių ir rusų kalbomis www.manodaktaras.lt/slava-ukraini

Humanitarinės pagalbos linija +370 684 98688

Informaciją apie įsidarbinimą Lietuvoje 1883, +370 661 10 885, www.scobo.lt

Galimybės studijuoti Lietuvoje www.studyin.lt

Migracijos karštoji linija  +370 5 271 7112 (I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15)

Konsultacijos ir paslaugos, susijusios su persikėlimu į Lietuvą ir gyvenimu Vilniuje „International House Vilnius“ +370 526 40 200 (I-V nuo 8 iki 17 val.)

Bendra informacija apie gyvenimą Lietuvoje „Renkuosi Lietuvą“ +370 525 14352 (I-V nuo 8 iki 17 val)

MIGRACIJOS PASLAUGOS

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, ir tie, kurių nacionalinės vizos ar leidimai laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje baigsis galioti, pasibaigus šių dokumentų galiojimui gali nedelsiant pradėti naudotis 90 dienų beviziu režimu.

Šiuo laikotarpiu Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams nebus priimti sprendimai grąžinti ar išsiųsti iš šalies.

Lietuvos Respublikoje gali likti Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai, dėl kurių buvo priimtas sprendimas grąžinti juos į užsienio valstybę. Migracijos departamentas paskelbs papildomą informaciją apie veiksmus, kurių šie asmenys turės imtis.

Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams Lietuvoje nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi nebus panaikinami.

Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančių užsienio pasų, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau bus priimami prašymai išduoti leidimus laikinai gyventi dėl humanitarinių priežasčių.

Užsiregistravę galėsite gauti leidimą gyventi Lietuvoje arba nacionalinę vizą skubos tvarka.

Bus registruojami tik asmeniškai atvykę užsieniečiai. Užsiregistravę užsieniečiai galės kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi arba nacionalinės vizos dėl humanitarinių priežasčių. Užsieniečiai, neturintys gyvenamosios vietos, po registracijos bus išvežami į laikiną apgyvendinimą (į savivaldybes ar asmenis).  Migracijos departmentas>>

IŠVYKIMAS IŠ LIETUVOS

Karo pabėgėliai, nusprendę grįžti į kilmės valstybę (Ukrainą) arba išvykti gyventi į užsienio valstybę, apie tai privalo pranešti Migracijos departamentui prie VRM.

Tokį pranešimą karo pabėgėliai, patvirtinę savo asmens tapatybę, gali pateikti vienu iš šių būdų:

pateikti tiesiogiai atvykus į Migracijos departamentą arba į Registracijos centrą, kartu pateikdami savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; atsiųsti Migracijos departamentui paštu arba elektroniniu paštu info@migracija.gov.lt, prie pranešimo pridėdami pranešimą teikiančiojo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

Išvykimo iš Lietuvos pranešimą galite rasti: čia

DARBAS

UGDYMAS

GALIMYBĖS MOKYTIS VILNIAUS UNIVERSITETE

Vilniaus universitetas Ukrainos akademinei bendruomenei ir studentams siūlo finansinę pagalbą ir studijų pratęsimo galimybę Lietuvoje. Ukrainoje mokęsi studentai gali perkelti studijas iš dabartinio universiteto Ukrainoje tiesiai į VU arba teikti paraiškas 2022/2023 metų studijoms. Studentai gali pretenduoti ir į valstybės finansuojamas vietas arba specialiai įsteigtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės stipendiją. Plačiau apie visas galimybes studijuoti VU skaitykite čia.

NEFORMALUS UGDYMAS

Kviečiame vaikus iš Ukrainos dalyvauti neformaliojo ugdymo nemokamose veiklose / būreliuose. Norint užsiregistruoti į neformalaus ugdymo veiklą / būrelį reikia paskambinti lentelėje nurodytais įstaigos kontaktais.

Dėl konsultacijos galite kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus vyr. specialistę Evelina Petrovskaja el. paštu evelina.petrovskaja@vilnius.lt arba telefonu +370 699 58 328 (lietuvių, rusų kalbomis).

Dienos stovyklos ir būreliai Ukrainos vaikams>>https://ukrainiankids.lt/

MUZIKOS, MENO MOKYKLOS

Iš karo zonos Ukrainoje Į Vilnių atvykusių šeimų vaikus kviečiame nemokamai lankyti užsiėmimus Vilniaus miesto muzikos, meno mokyklose. Mokyklos pritaiko ugdymo programą atsižvelgiant į vaikų patirtį ir poreikius.  Muzikos, meno mokyklų siūlomus užsiėmimus ir atsakingų už mokinių priėmimą asmenų kontaktus rasite čia>>

Norint užregistruoti vaikus į muzikos, meno mokyklų organizuojamus užsiėmimus, kviečiame pasiskambinti nurodytais įstaigų kontaktais.

VILNIAUS VAIKŲ IR JAUNIMO KLUBAI, ATVIRI JAUNIMO CENTRAI IR KITOS ĮSTAIGOS

Vilniuje įsikūrusių karo zoną Ukrainoje palikusių šeimų vaikai gali Vilniaus mieste leisti laiką saugioje bei integralioje aplinkoje. Kviečiame lankytis Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubuose, moksleivių kūrybos, mokymo, turistų centruose, atviruose jaunimo centruose bei atvirose jaunimo erdvėse. Siūlomos veiklos minėtose įstaigose yra nemokamos. 

Norint užsiregistruoti, kviečiame pasiskambinti nurodytais įstaigos kontaktais. Sąrašas >> 

SPORTO UŽSIĖMIMAI VAIKAMS

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vaikus iš Ukrainos lankyti nemokamas treniruotes Vilniaus sporto mokyklose! Tad jei turite mokyklinio amžiaus vaikų, kurie domisi įvairiomis sporto šakomis, susisiekite žemiau nurodytais kontaktais dėl registracijos į užsiėmimus.

Vilniaus miesto krepšinio mokykla
Kontaktiniai asmenys: Sandra Mockutė, +370 6 9180343 (rusų kalba) ir Evelina Budėnaitė, +370 6 3978587 (anglų kalba).

  • Krepšinis (7-19 m.)

Sporto mokykla „Sostinės tauras“
Kontaktinis asmuo: Klaidas Janeika, +370 6 0601735, klaidas@smtauras.lt (kreiptis rusų arba anglų kalbomis).

  1. Rankinis (10-18 m.)
  2. Tinklinis (10-18 m.)
  3. Stalo tenisas (9-18 m.)
  4. Šaškės (10-18 m.)
  5. Šachmatai (10-18 m.)

Sostinės sporto centras
Kontaktinis asmuo: Julija Stefanovič, +370 6 3280272, julija.stefanovic@vilnius.lt (kreiptis rusų arba anglų kalbomis).

  1. Dviračių sportas (9-15 m.)
  2. Baidarės ir kanojos (10-14 m.)
  3. Šaudymas (12-17 m.)
  4. Irklavimas (12-17 m.)
  5. Šiuolaikinė penkiakovė (11-18 m.)
  6. Fechtavimas (11-15 m.)
  7. Triatlonas (11-14 m.)
  8. Orientavimosi sportas (11-16 m.)
  9. Sportinė gimnastika (5-10 m. mergaitės ir 5-12 m. berniukai),
  10. Meninė gimnastika (5-14 m.)
  11. Kovos menai (6-12 m.)
  12. Lengvoji atletika (8-17 m.)
  13. Plaukimas (7-16 m.)
  14. Šuoliai į vandenį (12-16 m.)
  15. Vandensvydis (7-10 m.)

Vilniaus moksleivių sveikatos centras
Kontaktinis asmuo: Reda Sakalienė, +370 5 2766729, rastine@vmsc.lt (kreiptis rusų arba anglų kalbomis).

  • Plaukimas (7-18 m.)

Fabijoniškių baseinas
Kontaktinis asmuo: Donatas Balandis, +370 6 1670242 (kreiptis rusų arba anglų kalbomis).

  • Antrokų mokymas plaukti (7-10 m.

NEMOKAMI LIETUVIŲ KALBOS KURSAI

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS

SOCIALINĖS PASLAUGOS

Socialines paslaugas gali gauti įvairios žmonių grupės: senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, asmenys su negalia ir jų šeimos, likę be tėvų globos vaikai, socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos,  kiti asmenys ir šeimos. Socialinės paslaugos>>

SOCIALINĖS IŠMOKOS

Teisę į piniginę socialinę paramą turi ukrainiečiai, kuriems suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje.

Gavus Registracijos Migracijos departamente kortelę (dėl prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi humanitariniu pagrindu) ir iki priimto sprendimo suteikti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje datos galima kreiptis dėl vienkartinės pašalpos,  globos išmokų ir paramos mokiniams.

Papildomai reikia pateikti:

  1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pvz., pasą, vairuotojo pažymėjimą, pensininko pažymėjimą, studento pažymėjimą, darbuotojo pažymėjimą);
  2. banko sąskaitos numerį (jei turi);
  3. prireikus kitus dokumentus.

Nuo priimto sprendimo suteikti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje datos (laikinosios apsaugos pagrindu) galima kreiptis dėl visų kitų išmokų.

Papildomai reikia pateikti:

  1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pvz., pasą, vairuotojo pažymėjimą, pensininko pažymėjimą, studento pažymėjimą, darbuotojo pažymėjimą);
  2. banko sąskaitos numerį (jei turi);
  3. prireikus kitus dokumentus.

Svarbi informacija į Ukrainą grįžtantiems asmenims! Primename, kad socialinių išmokų gavėjai privalo nedelsiant informuoti Socialinių išmokų skyrių apie pasikeitimus, kurie gali turėti įtakos išmokos mokėjimui, pavyzdžiui, išvykus gyventi į kitą miestą ar valstybę.

Patogiausiai ir greičiausiai prašymą nutraukti išmokąs galite pateikti elektroniniu paštu sis@vilnius.lt pateikdami formoje nurodytus duomenis arba el. būdu www.spis.lt pasirinkus prašymą nutraukti išmoką.

 

KULTŪRA

Kviečiame Ukrainos piliečius dalyvauti nemokamuose kultūros renginiuose ir veiklose.

Norint pasinaudoti galimybėmis perskaitykite lentelėje esančius nemokamų paslaugų aprašymus ir esant veiklai, kurioje būtina išankstinė registracija, paskambinkite arba parašykite nurodytais įstaigos kontaktais.

Dėl konsultacijos galite kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistę Justiną Tamošiūnienę el. paštu justina.tamosiuniene@vilnius.lt arba telefonu +3706 8752 301 (lietuvių, rusų, lenkų kalbomis).

MENTORYSTĖS PROGRAMA „BEFRIEND VILNIUS“

Ne pelno siekianti mentorystės programa, kurios rėmuose vietiniai mentoriai nuo karo bėgantiems ukrainiečiams siūlo vertingiausią turtą – laiką, suteikdami jiems informaciją ir patarimus 1-1 principu – asmeniškai arba virtualiai. Daugiau informacijos>> https://ihvilnius.lt/befriend

CIVILINĖS METRIKACIJOS PASLAUGOS

VIEŠASIS TRANSPORTAS – NEMOKAMAI

Karo zoną palikusiems ir Vilnių pasirinkusiems ukrainiečiams sostinė suteikia galimybę viešuoju miesto transportu naudotis nemokamai. Kontrolieriams ukrainiečiai turės pateikti tik savo asmens dokumentą – jokių bilietų ar kitų dokumentų jiems nereikės. Ukrainoje legaliai gyvenusiems, tačiau šalį dėl karo palikusiems ir į Vilnių atvykusiems užsieniečiams sostinės viešasis transportas taip pat bus nemokamas.

AUTOMOBILIŲ PARKAVIMAS

Suprasdami sudėtingą pabėgėlių iš Ukrainos finansinę situaciją ir sudarydami naujiems vilniečiams galimybę kuo paprasčiau ir greičiau įsilieti į darbo rinką, nereikalausime mokėti už transporto priemonių parkavimą savivaldybės įrengtose parkavimo vietose. Sprendimas neterminuotas.

VAIKŲ TEISĖS IR VAIKŲ GLOBA

Norintiems globoti vaikus iš Ukrainos

Vaiko teisių gynėjai kviečia susipažinti su informacija ir nusprendus globoti ukrainietį vaiką savo šeimoje, kreiptis į artimiausią teritorinį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skyrių.

Daugiau informacijos>> Information for Ukrainian citizens wishing to take care children from Ukraine (vaikoteises.lt)

Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyrius, T. Ševčenkos g. 16G, Vilnius, El. p. Vilniaus.miestas@vaikoteises.lt, Tel. 8 613 51 122. Kontaktai: Teritoriniai skyriai (vaikoteises.lt)

GYVŪNAI

Lietuvą pasiekiantys gyvūnai augintiniai iš Ukrainos priimami ir neženklinti, taip pat ir nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro.

Teritorinių VMVT padalinių atsakingi pareigūnai, gavę informaciją apie nevakcinuotą gyvūną augintinį iš Ukrainos, organizuos tokio gyvūno ženklinimą mikroschema, vakcinavimą nuo pasiutligės ir stebėseną 21 dieną gyvūno augintinio laikymo vietoje.

Gyvūnų augintinių įvežimo į ES pakeitimai taikomi išimtinai Ukrainos piliečiams, o ne juridiniams asmenims, kaip pardavėjai ar veisėjai – komercinio gyvūnų augintinių įvežimo į ES tvarka, kol kas, lieka nepakitusi.

Atvykus į Lietuvą su paženklintu mikroschema ir vakcinuotu nuo pasiutligės gyvūnu, stebėsenos tikslais prašome pranešti ukrainepets@vmvt.lt.

Atvykus į Lietuvą su gyvūnu, paskiepytu kelionės į Lietuvą metu, 21 d. po vakcinacijos gyvūnas turi būti karantinuojamas asmens buvimo vietoje.

Atvykus į Lietuvą su nepaženklintu ir nevakcinuotu gyvūnu, prašome pranešti ukrainepets@vmvt.lt. Pranešus apie nevakcinuotą gyvūną, jo skiepijimas ir ženklinimas bus organizuojamas nemokamai.

Kilus klausimams kreipkitės: ukrainepets@vmvt.lt arba 8 800 40 403.

NEMOKAMOS KONSULTACIJOS TEISINIAIS KLAUSIMAIS

Siekdama padėti ukrainiečiams, nukentėjusiems nuo karo su Rusija, Lietuvos advokatūra sutelkė nemokamas teisines paslaugas galinčius teikti advokatus ir advokatų padėjėjus, dalijamės šiuo sąrašu su suinteresuotomis Lietuvos institucijomis ir organizacijomis

Rusijai užpuolus Ukrainą nuo karo bėgantys Ukrainos žmonės atvyksta gyventi  į Lietuvą. Humanitarinės krizės metu čia prieglobstį radusiems ukrainiečiams gali iškilti teisinių klausimų, kuriuos padės išspręsti pro bono (nemokamai) teisines konsultacijas teikiantys Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai. Pagal specializaciją galite pasirinkti jums reikalingą teisininką iš Lietuvos advokatų ir advokatų padėjėjų sąrašo ir su juo susisiekti asmeniškai, sąrašas nuolat pildomas. Advokatų teikiančių pro bono paslaugas sąrašą rasite paspaudę nuorodą https://www.advokatura.lt/dla-ukrainciv/ .

Nemokamai ukrainiečius teisiniais klausimais Lietuvos advokatai konsultuos visus 2022 m.

Taip pat reaguodama į karą Ukrainoje bei siekdama padėti į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams VU Teisės klinika teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą. Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė konsultacija, raštų valstybės ar savivaldybių institucijoms rengimas, pagalba pildant prašymus antrinei teisinei pagalbai (valstybės garantuojamam advokatui), kai kurių nesudėtingų teismo procesinių dokumentų rengimas. Teikiama pagalba šeimos, paveldėjimo, darbo, sutarčių, nekilnojamojo turto bei kitais klausimais. Teisinę pagalbą teikia VU Teisės fakulteto vyresniųjų kursų studentai, jiems padeda ir konsultacijų kokybę užtikrina profesionalūs teisininkai. Konsultacijos teikiamos lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Teisės klinika taip pat gali:

  • Suteikti pirminę informaciją apie buvimo Lietuvoje sąlygas;
  • Padėti užpildyti reikiamus Migracijos departamentui teikiamus dokumentus, pasidaryti priedų kopijas;
  • Suteikti kitų pagalbą teikiančių organizacijų ir valstybės institucijų kontaktus;
  • Suteikti kitą pirminę teisinę pagalbą Lietuvos teisės ribose.

Teisinė pagalba teikiama šiais būdais:

  • Elektroniniu paštu, užduokite klausimą siunčiant elektroninį laišką adresu ukraina@teisesklinika.lt;
  • Telefonu, skambinant karštąja linija, skirta ukrainiečiams, +370 623 26 041 (darbo dienomis 10:00-18:00)
  • Gyvai, mūsų ofise adresu Vilniaus g. 25, Vilnius (iš anksto užsiregistravus), registracijos forma čia: https://teisesklinika.lt/registracija/.

Konsultacijas rusų kalba teikiančių studentų skaičius ribotas, todėl, jei klausimas skubus, o laikų konsultacijai rusų kalba artimiausiu metu nėra, prašoma klausimus rusų kalba užduoti el. p. ukraina@teisesklinika.lt). Esant poreikiui, galima tartis dėl skubių konsultacijų, konsultacijų registracijos formoje nenurodytais laikais, kitos papildomos pagalbos – el. p. ukraina@teisesklinika.lt ir konsultantai su jumis susisieks.

PAGALBA DAIKTAIS UKRAINIEČIAMS

  • Vilniuje besikuriantys iš karo zonos atvykę ukrainiečiai po registracijos Pabėgėlių centre paramą gali gauti šiose vietose:
  • Lietuvos Caritas, Blindžių g. 24A – daiktais ir higienos reikmenimis.
  • „Gelbėkit vaikus“, Klaipėdos g. 6 – drabužiai, daiktai ir higienos reikmenys.
  • Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija, Lukiškių g. 9 – drabužiai ir daiktai.
  • Maltos Ordino pagalbos tarnyba, Gedimino pr. 56B – bazinis higienos paketas, SIM kortelės ir rūbai.
  • Stotelės DĖK‘UI

BŪSTO NUOMOS KOMPENSACIJOS

Pratęstos kompensacijos ukrainiečiams

SĮ „Vilniaus miesto būstas“ primena, kad kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą pratęstos iki 2023 m. gruodžio 31 d. Taip pat pratęstas ir būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijų mokėjimas ukrainiečiams.

Kompensacijos už apgyvendintus ukrainiečius

Nutarimo „Dėl laikinosios apsaugos Lietuvos Respublikoje užsieniečiams suteikimo“ pakeitimuose įtvirtinta, kad kompensacijos už būsto suteikimą Ukrainos piliečiams mokėjimo laikotarpis negali būti ilgesnis nei 2023 m. gruodžio 31 d. ir viršyti būsto perdavimo naudotis panaudos pagrindais sutarties galiojimo laikotarpio. Minėti pakeitimai įsigaliojo 2022 m. gruodžio 24 d. (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/19fa434082b011ed8df094f359a60216).

Norint ir 2023 metais gauti kompensaciją už apgyvendintus užsieniečius reikia pateikti prašymą dėl kompensacijos mokėjimo pratęsimo, jei visų kitų dokumentų galiojimo terminas nesibaigęs. Jeigu yra pasibaigęs panaudos sutarties terminas, sutartis turi būti pratęsta (negalima sudaryti naujos sutarties). Taip pat svarbu, kad Ukrainos piliečiai privalo atnaujinti leidimą gyventi Lietuvoje. Kompensacija mokama iki kol galioja panaudos sutartis, bet ne ilgiau nei iki 2023-12-31.

Taigi, panaudos davėjai, kuriems kompensacijoms skirtos (priimti sprendimai) iki 2023 m. kovo 4 d., dėl kompensacijų mokėjimo laikotarpio pratęsimo turėtų kreiptis į SĮ „Vilniaus miesto būstas“ ir pateikti prašymą.

Būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos ukrainiečiams

Norėdami ir 2023 metais gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, jei nuomos sutarties terminas nėra pasibaigęs, Ukrainos piliečiai turi pateikti pratęstą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Jį galima pratęsti el. būdu prisijungus prie Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos puslapio https://www.migracija.lt/e-leidimas. Nepateikus pratęsto leidimo laikinai gyventi Lietuvoje iki kovo 4 d., kompensacijos mokėjimas nutraukiamas, o išmokėta kompensacija turi būti grąžinama. Kompensacija mokama laikotarpiu, kol galioja būsto nuomos sutartis.

 

GLOBOS (RŪPYBOS) IŠMOKA

Ukrainos piliečiams globos (rūpybos) išmoka ir globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas bus pratęsti be atskiro prašymo

Šiuo metu leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turintiems ir globos (rūpybos) išmoką, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą gaunantiems Ukrainos piliečiams, prasitęsus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, nereikės papildomai kreiptis ir pateikti prašymo dėl šių išmokų pratęsimo. Išmokos mokėjimas bus pratęstas gavus informaciją iš duomenų registrų. Kiekvienas gavėjas apie pratęstą išmokos mokėjimą bus informuotas elektroniniu paštu iki š. m. balandžio 10 d.

Kreipimosi dėl kitų socialinių išmokų tvarka išlieka nepakitusi, todėl prasitęsus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir siekiant prasitęsti jų mokėjimą, bus privalu pateikti naują prašymą.

Daugiau informacijos apie socialines išmokas nuo Rusijos karinės agresijos pasitraukusiems Ukrainos piliečiams rasite čia: Atvykstantiems iš Ukrainos | Padėkime Ukrainai drauge! (vilnius.lt)

TIKSLINĖS KOMPENSACIJOS

Ukrainos piliečiams priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija bus pratęsta be atskiro prašymo

Šiuo metu leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turintiems ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją ar slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją gaunantiems Ukrainos piliečiams, prasitęsus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, nereikės papildomai kreiptis ir pateikti prašymo dėl šių išmokų pratęsimo. Išmokos mokėjimas bus pratęstas gavus informaciją iš duomenų registrų. Kiekvienas gavėjas apie pratęstą išmokos mokėjimą bus informuotas elektroniniu paštu iki š. m. balandžio 10 d.

Kreipimosi dėl kitų socialinių išmokų tvarka išlieka nepakitusi, todėl prasitęsus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir siekiant prasitęsti jų mokėjimą, bus privalu pateikti naują prašymą.

Daugiau informacijos apie socialines išmokas nuo Rusijos karinės agresijos pasitraukusiems Ukrainos piliečiams rasite čia: Atvykstantiems iš Ukrainos | Padėkime Ukrainai drauge! (vilnius.lt)

KITOS GALIMYBĖS

  • Pateikę asmens dokumentą, galite nemokamai keliauti traukiniais Lietuvoje.
  • Nemokamai naudokitės Lietuvos bibliotekų paslaugomis. Biblioteka yra kiekviename mieste ir miestelyje. Ukrainos gyventojams nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais.